Kotva
Tisk
Sitemap
Mapa webu
A
A
A

Časté otázky


Provozní doba jídelny

Od 5:45 do 14:15, výdej obědů pro děti je od 10:55 do 14:00

 

Přihlášení ke stravování

Přihlásit dítě ke stravování můžete v kanceláři školní jídelny. Po vyplnění přihlášky obdržíte čip proti 150,-Kč záloze. Čip bude aktivován a od druhého dne jej může dítě používat. Čip má dítě po celou dobu školní docházky. U výdejního okénka dítě přiloží čip ke čtečce a na obrazovce se ukáže jméno dítěte, třída a druh jídla. V případě ztráty nebo poškození musí dítě zakoupit čip znovu.

 

Běžný provoz a odhlašování obědů

Hlavní činností školní jídelny je zajištění školního stravování pro žáky, pedagogy i nepedagogické zaměstnance ZŠ Odolena Voda.
Kromě pátku nabízíme výběr ze dvou jídel. Oběd č.1, který je dětem automaticky navolen, splňuje přísná kritéria naplnění Spotřebního koše a z aručuje vyváženou stravu z hlediska zdravotního. Oběd č.2 je většinou bezmasý a jsou zde zařazovány potraviny jako je např. kus-kus, bulgur, luštěninové těstoviny, aby si děti oblíbily i jiné chutě. Měnit druh oběda, stejně jako odhlašování, je možné těmito způsoby:

 

  • Přes webové stránky ( vstupní hesla dostanete s přihláškou )
  • Osobně u vedoucí stravovny
  • Telefonicky u vedoucí stravovny
  • Na terminálu ve školní jídelně ( dítě použije čip )

 

Dítě je možné z oběda odhlásit do 13.30 hodin předchozího dne. V tu dobu se uzavírá načítání objednávek na druhý den a objednává a vydává se zboží. Z tohoto důvodu není možné děti odhlašovat ráno na ten samý den.
V případě onemocnění dítěte si rodič může první den nemoci vyzvednout oběd do přinesených nádob ( nejlépe jídlonosičů ). Oběd si musí vyzvednout mezi 10:45 a 10:55 hodin nejen z důvodu hygienických ( Vyhláška Ministerstva zdravotnictví 137/2004 Sb.), ale i kapacitních. Při běžném výdeji na toto není čas. Ostatní případy se řeší individuálně. Školský zákon umožňuje odebírat dotované obědy pouze v době školního vyučování a jen je-li dítě vyučování přítomno, proto ve dnech, kdy není dítě ve škole ani na školní akci ( např.výlety ) nemá na oběd nárok.