Čtvrtek 18.10.2018
bratislavské plecko
těstoviny
Hl. jídlo 2:
Zapečená brokolice se sýrem a šunkou
brambor
mléko, čaj, ochucené mléko,citron.voda
Pátek 19.10.2018
Zeleninová s vaječnou jíškou
Hl. jídlo:
Pečené kuře na bylinkách a másle
bramborová kaše
okurkový salát
mléko, čaj, džus, citron.voda
Pondělí 22.10.2018
Bramborová
Kuřecí čína
rýže
Hl. jídlo 2:
Vanilkové ravioli s tavrohem a jahod.přelivem
mrkev
mléko,čaj s medem,kakao,citr.voda
Úterý 23.10.2018
Polévka:
Z droždí s vejci a zeleninou
Obalovaný hejk
bramborová kaše,hlávk.salát
italské špagety se zeleninou,parmazán
mléko, čaj,džus, citronová voda
Středa 24.10.2018
Polévka:
Vývar se zeleninou s dom.strouháním
Hl. jídlo1:
Rajská omáčka s hovězím masem
těstoviny
Cizrnový salát s balk.sýrem
Pití:
mléko, čaj, karotela, citronová voda

Základní informace o škole

Historie školy

Škola je komplexem budov s rozdílným stářím. Nejstarší část vznikla v roce 1941, později v roce 1964 byla přistavěna nová budova s tělocvičnou, školní jídelnou a třemi místnostmi školní družiny. V roce 1994, kdy bylo zrušeno odloučené pracoviště ve Veliké Vsi a kapacita školy nestačila, vznikla přístavba s počítačovou učebnou, učebnou výtvarné výchovy a jedna nová třída. Od školního roku 2000-2001 má škola speciální třídy, pro něž byly v roce 2013 vybudovány 2 samostatné učebny. V roce 2014 byl postaven pavilon pro školní družinu, 4 samostatná oddělení. V roce 2015 proběhla kompletní rekonstrukce školy, zateplení a výměna oken, zároveň došlo ke zvětšení školní jídelny a rekonstrukci stávající školní družiny.

Kniha bývalého ředitele školy pana Františka Vejvody o historii ZŠ je ke stažení zde

Vybavení školy

Počítačová učebna, třída výtvarné výchovy s prostorem pro práci v koutku keramiky, učebna přírodopisu, chemie, fyziky, matematiky a zeměpisu, hudební výchovy, dějepisu a českého jazyka, dvě jazykové učebny. Dále potom dílnu, cvičnou kuchyňku, učebnu šití, tělocvičnu, volejbalové a basketbalové hřiště u školy.

Základní škola se speciálními třídami s kapacitou 850 žáků.
Školní jídelna s kapacitou 800 jídel denně.
Školní družina s kapacitou 270 žáků.

Učební dokument:

ŠVP "Člověk přírodě – příroda člověku" pro 1.-9. ročníky
     ŠVP "Člověk přírodě – příroda člověku" pro žáky s LMP v 6.-9. roč.

Třídy pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami

Tyto třídy navštěvují děti na základě doporučení školského poradenského zařízení. Výuka probíhá podle školního vzdělávacího programu (ŠVP) pro žáky s lehkým mentálním postižením a dle ŠVP ZV. Hlavním cílem výuky v těchto třídách je připravit žáky pro praktický život, a to občanský, rodinný i profesní. Ve škole je kladen důraz na pracovní vyučování. Žáci se účastní mnoha projektů, ekologických akcí, spolupracují s policisty a odbornými lékaři. Do školního vzdělávacího programu je zařazena výuka informatiky a cizího jazyka. Specifikem ve výuce je snížený počet žáků, individuální přístup, speciální učebnice a speciální učební metody.

Tvořivá škola

Naše škola je zapojena do sítě Tvořivých škol. Program Tvořivá škola šíří prakticky ověřené metody a postupy tzv. českého činnostního učení, které významně napomáhají rozvoji komunikace, myšlení a pozitivního vztahu k druhým lidem, ke společnosti a kultuře. Žák zde není pouhým pasivním příjemcem informací, ale průběžně projevuje vlastní iniciativu – pracuje, přemýšlí, hovoří a tvoří. Více informací naleznete zde