Pondělí 16.09.2019
Polévka:
Kuřecí s nudličkami a zeleninou
Vepřová játra na cibulce
rýže
Hl. jídlo 2:
tarhoňa s uzeným masem a zelím
mléko, čaj, sirup, citr.voda
Úterý 17.09.2019
Hrachová s houstičkou
Hl. jídlo1:
Pečený kuřecí steak na másle
bramborovo-mrkvové pyré
Hl. jídlo 2:
Bulgur s ovocem na sladko
mléko, čaj, džus, citr.voda
Středa 18.09.2019
Polévka:
Zeleninový vývar se špaldovými noky
Hl. jídlo1:
Rajská omáčka s hovězím masem
houskový knedlík
Těstovinový salát s tuňákem
mléko, čaj, mošt, citr.voda
Čtvrtek 19.09.2019
Cibulová se sýrem
Sekaná pečeně
brambor
Hl. jídlo 2:
Slovenské halušky se zelí,.slaninou a cibulkou
čerstvá okurka
Pití:
mléko, čaj, ochucené mléko, citr.voda
Pátek 20.09.2019
Rybí
Hl. jídlo:
Špagety po italsku,sýr
tvarohovo-smetan.krém Bibi
mléko,čaj, vitakáva, citron.voda

Základní informace o škole

Historie školy

Škola je komplexem budov s rozdílným stářím. Nejstarší část vznikla v roce 1941, později v roce 1964 byla přistavěna nová budova s tělocvičnou, školní jídelnou a třemi místnostmi školní družiny. V roce 1994, kdy bylo zrušeno odloučené pracoviště ve Veliké Vsi a kapacita školy nestačila, vznikla přístavba s počítačovou učebnou, učebnou výtvarné výchovy a jedna nová třída. Od školního roku 2000-2001 má škola třídy pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, pro něž byly v roce 2013 vybudovány 2 samostatné učebny. V roce 2014 byl postaven pavilon pro školní družinu, 4 samostatná oddělení. V roce 2015 proběhla kompletní rekonstrukce školy, zateplení a výměna oken, zároveň došlo ke zvětšení školní jídelny a rekonstrukci stávající školní družiny.

Kniha bývalého ředitele školy pana Františka Vejvody o historii ZŠ je ke stažení zde

Vybavení školy

Počítačová učebna, třída výtvarné výchovy s prostorem pro práci v koutku keramiky, učebna přírodopisu, chemie, fyziky, matematiky a zeměpisu, hudební výchovy, dějepisu a českého jazyka, dvě jazykové učebny. Dále potom dílnu, cvičnou kuchyňku, učebnu šití, tělocvičnu, volejbalové a basketbalové hřiště u školy.

Základní škola s třídami pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami pro 850 žáků.
Školní jídelna s kapacitou 800 jídel denně.
Školní družina s kapacitou 270 žáků.

Učební dokument:

ŠVP "Člověk přírodě – příroda člověku" pro 1.-9. ročníky
     ŠVP "Člověk přírodě – příroda člověku" pro žáky s LMP

Třídy pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami

Tyto třídy navštěvují děti na základě doporučení školského poradenského zařízení. Výuka probíhá podle školního vzdělávacího programu (ŠVP) pro žáky s lehkým mentálním postižením a dle ŠVP ZV. Hlavním cílem výuky v těchto třídách je připravit žáky pro praktický život, a to občanský, rodinný i profesní. Ve škole je kladen důraz na pracovní vyučování. Žáci se účastní mnoha projektů, ekologických akcí, spolupracují s policisty a odbornými lékaři. Do školního vzdělávacího programu je zařazena výuka informatiky a cizího jazyka. Specifikem ve výuce je snížený počet žáků, individuální přístup, speciální učebnice a speciální učební metody.

Tvořivá škola

Naše škola je zapojena do sítě Tvořivých škol. Program Tvořivá škola šíří prakticky ověřené metody a postupy tzv. českého činnostního učení, které významně napomáhají rozvoji komunikace, myšlení a pozitivního vztahu k druhým lidem, ke společnosti a kultuře. Žák zde není pouhým pasivním příjemcem informací, ale průběžně projevuje vlastní iniciativu – pracuje, přemýšlí, hovoří a tvoří. Více informací naleznete zde