Čtvrtek 25.04.2019
Sekaná pečeně
bramborová kaše, zelenina
Hl. jídlo 2:
Cizrnový salát s balk.sýrem a olivami
šlehaný tvaroh s ovocem
mléko, čaj, vitam.nápoj,citr.voda
Pátek 26.04.2019
Zeleninová s jáhlovými vločkami
Hl. jídlo:
Vepřová plec pečená
Příloha:
bramborový knedlík, bílé zelí dušené
mrkev
mléko, čaj, sirup, citr.voda
Pondělí 29.04.2019
Z droždí
Obalovaná aljašská treska
bramborová kaše
Hl. jídlo 2:
Pečený losos na másle a citronu
zeleninový kuskus
mrkvový salát s ananasem
mléko, čaj,sirup. citron.voda
Úterý 30.04.2019
Polévka:
Zeleninová s vločkami a vejci
Hamburská kýta
houskový knedlík
Hl. jídlo 2:
Jihočeská lepenice se slaninou a cibulkou
ovoce
mléko, čaj, džus, citr.voda
01.05.2019
Nezadáno

Základní informace o škole

Historie školy

Škola je komplexem budov s rozdílným stářím. Nejstarší část vznikla v roce 1941, později v roce 1964 byla přistavěna nová budova s tělocvičnou, školní jídelnou a třemi místnostmi školní družiny. V roce 1994, kdy bylo zrušeno odloučené pracoviště ve Veliké Vsi a kapacita školy nestačila, vznikla přístavba s počítačovou učebnou, učebnou výtvarné výchovy a jedna nová třída. Od školního roku 2000-2001 má škola třídy pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, pro něž byly v roce 2013 vybudovány 2 samostatné učebny. V roce 2014 byl postaven pavilon pro školní družinu, 4 samostatná oddělení. V roce 2015 proběhla kompletní rekonstrukce školy, zateplení a výměna oken, zároveň došlo ke zvětšení školní jídelny a rekonstrukci stávající školní družiny.

Kniha bývalého ředitele školy pana Františka Vejvody o historii ZŠ je ke stažení zde

Vybavení školy

Počítačová učebna, třída výtvarné výchovy s prostorem pro práci v koutku keramiky, učebna přírodopisu, chemie, fyziky, matematiky a zeměpisu, hudební výchovy, dějepisu a českého jazyka, dvě jazykové učebny. Dále potom dílnu, cvičnou kuchyňku, učebnu šití, tělocvičnu, volejbalové a basketbalové hřiště u školy.

Základní škola s třídami pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami pro 850 žáků.
Školní jídelna s kapacitou 800 jídel denně.
Školní družina s kapacitou 270 žáků.

Učební dokument:

ŠVP "Člověk přírodě – příroda člověku" pro 1.-9. ročníky
     ŠVP "Člověk přírodě – příroda člověku" pro žáky s LMP

Třídy pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami

Tyto třídy navštěvují děti na základě doporučení školského poradenského zařízení. Výuka probíhá podle školního vzdělávacího programu (ŠVP) pro žáky s lehkým mentálním postižením a dle ŠVP ZV. Hlavním cílem výuky v těchto třídách je připravit žáky pro praktický život, a to občanský, rodinný i profesní. Ve škole je kladen důraz na pracovní vyučování. Žáci se účastní mnoha projektů, ekologických akcí, spolupracují s policisty a odbornými lékaři. Do školního vzdělávacího programu je zařazena výuka informatiky a cizího jazyka. Specifikem ve výuce je snížený počet žáků, individuální přístup, speciální učebnice a speciální učební metody.

Tvořivá škola

Naše škola je zapojena do sítě Tvořivých škol. Program Tvořivá škola šíří prakticky ověřené metody a postupy tzv. českého činnostního učení, které významně napomáhají rozvoji komunikace, myšlení a pozitivního vztahu k druhým lidem, ke společnosti a kultuře. Žák zde není pouhým pasivním příjemcem informací, ale průběžně projevuje vlastní iniciativu – pracuje, přemýšlí, hovoří a tvoří. Více informací naleznete zde