Vánoční ekostromek

Vloženo: 2.12.2019 | Autor: Renáta Kynclová | Zobrazeno: 272x | Upraveno: 3.12.2019 | Upravil: Renáta Kynclová

V naší zemi je v současné době většina odpadů skládkována, což je nejhorší způsob nakládání s odpady. Uložením odpadu na skládku jen problém odsouváme do budoucna a přiděláváme problémy příštím generacím. Přitom mnoho surovin a předmětů by se mohlo znovu využít.

Proto Ekologické centrum Kralupy nad Vltavou vyhlásilo již 9. ročník Vánoční soutěže, která je určena široké veřejnosti. Cílem akce je především si vyzkoušet, jak snadno je možné starým a nepotřebným věcem vdechnout nový život a vytvořit z nich něco nového a originálního. Tématem letošního ročníku bylo „nejkrásnější vánoční strom, stromeček či větvička“.

Protože se Ekoparlamentu na naší škole tato myšlenka líbila, rozhodli jsme se soutěže zúčastnit. Stromek především z plastových lahví je dílem Rozálie Marie Feriové z 8.B, ozdoby na stromeček vyrobily z odpadového materiálu děti ze třídy 5.B.

Náš originální vánoční stromeček si můžete prohlédnout v prostorách Kulturního a společenského domu Vltava na výstavě v malém sálku v prvním patře celý prosinec.

Návštěvou této výstavy můžete pomoci pejskům z kralupského psího útulku Lesan - dobrovolnou vstupenkou na výstavu bude pamlsek pro pejsky.