Sametová revoluce

Vloženo: 29.11.2019 | Autor: Lucie Koudelková | Zobrazeno: 255x | Zatím neupraveno

V neděli 17. listopadu 2019 jsme oslavili 30. výročí Sametové revoluce a události s tím spojené jsme si připomněli v rámci projektového týdne, kdy učitelé připravili ve svých hodinách pro žáky různé aktivity.

Žáci nižších ročníků se s těmito událostmi seznámili prostřednictvím videa z cyklu Dějiny udatného českého národa a poté vyrobili české vlajky, mapy, klíče a plakátky o Václavu Havlovi. Někteří dokonce přišli v oblečení v barvách trikolory a vyzkoušeli si, jaké to bylo "korzovat" po chodbě nebo jak vypadala vyučovací hodina z dob komunismu. Žáci z 2.stupně si vyrobili transparenty s hesly a zinscenovali "demonstraci".

Žáci ze čtvrtých a osmých tříd navštívili Národní technické muzeum v Praze, kde měli možnost vidět zajímavé exponáty z té doby a měli i možnost si vyzkoušet, jak se dá sestavit jednoduché elektrické zařízení (krystalka).

Pro další žáky byla připravena návštěva Minigalerie v Odoleně Vodě s výstavou fotografií Pavla Novotného a Jana Kouby nebo výstava fotografíí Václava Havla v Praze s názvem Z HRÁDEČKU NA HRAD.