Okurky v balíčcích

Vloženo: 8.11.2019 | Autor: Pavlína Fraňková | Zobrazeno: 597x | Zatím neupraveno
Informace o okurkách z projektu Ovoce a zelenina do škol

Milí rodiče,

vzhledem k tomu, že se na soc.síti objevily velmi kritické komentáře k okurkám, které některé děti přinesly domů, považuji za nutné situaci objasnit.

Ve čtvrtek je dodavatelem individuálně dodáváno ovoce nebo zelenina z projektu Evropské unie, která hradí i náklady. Tentokrát byly dovezeny nakrájené okurky  zabalené ve folii. Tak jak to přijde, to jen předáváme zástupcům tříd. Na tyto dodávky nemají kuchařky žádný vliv.

Žáci mají tuto zeleninu či ovoce zkonzumovat nejlépe ihned, aby nedocházelo k znehodnocení potraviny. Když tuto zeleninu přinesou až v odpoledních či večerních hodinách domů, může bohužel k znehodnocení dojít.

O nevhodnosti takto balené zeleniny budeme informovat dodavatele.

Pavlína Fraňková, vedoucí školní jídelny