Pondělí 21.10.2019
Maďarský vepřový perkelt
tarhoňa
Hl. jídlo 2:
Cizrnové halušky se smaž.cibulkou, zelím, slaninou
mléko, čaj, mošt, citr.voda
Úterý 22.10.2019
S krupicovými noky
Obalovaná plněná ryba
brambor, hlávk.salát
Zeleninový karbanátek
brambor
vanilkový puding s topingem
Pití:
mléko, čaj s medem, džus, citr.voda
Středa 23.10.2019
Z červené čočky
Hovězí maso na česneku
bramborový knedlík
Bramborové noky se špenátem,smetanou
parmazán
ovoce
Pití:
mléko, čaj, ochucené mléko, citr.voda
Čtvrtek 24.10.2019
Vločková
Kuřecí stehno pečené
brambor, celerový salát
Hl. jídlo 2:
žemlovka s jablky a tvarohem
ovoce
mléko, čaj, vitakáva, citr.voda
Pátek 25.10.2019
Zeleninový vývar s bulgurem
Hl. jídlo:
Živáňská pečeně
rýže
Dezert:
holandský jogurt vanilka, čoko nugát
mléko, čaj, vitam.nápoj,citr.voda

Vzdělávací pořad

Vloženo: 6.10.2019 | Autor: Ticha| Zobrazeno: 143x | Upraveno: 6.10.2019 Upravil: Ticha

V pátek 4. října 2019 se žáci šestého, sedmého a osmého ročníku zúčastnili vzdělávacího programu k 500. výročí úmrtí významné renesanční osobnosti Leonarda da Vinciho. Divadelní skupina „Pernštejni“ si pro nás tentokrát připravila pořad, který měl dvě části. V té první divadelní představovali dva členové souboru střídavě vypravěče a samotného mistra a formou rozhovorů seznámili žáky nejdříve s životními osudy Leonarda a poté se způsoby jeho práce. Pozornost byla soustředěna především na jeho díla malířská – reprodukce slavných obrazů si později žáci mohli prohlédnout z bezprostřední blízkosti – a také zde byly Leonardovy vědecké studie. Druhá část programu byla interaktivní, kdy bylo žákům umožněno vyzkoušet si fungování některých mistrových vynálezů, například řetězového převodu, přístroje na měření větru, automatického kladiva nebo samosvorného mostu, a vyslechnout si přednášku o principu létajícího stroje za pomoci funkčního dřevěného modelu. Tato část programu se žákům zcela pochopitelně velice líbila. Po návratu do školy si pak mohli prostřednictvím pracovního listu ověřit vše, co si dokázali zapamatovat. Výhodu měli samozřejmě žáci osmého ročníku, neboť ti už období renesance probírali v hodinách dějepisu. Žáky sedmého ročníku toto téma čeká zanedlouho a pro šesťáky byly zcela jistě nejzajímavější funkční modely. Z hlediska výuky by pořad pro zúčastněné žáky jednoznačně přínosem.

Pavla Tichá