24.07.2019
29.07.2019
30.07.2019

Jazykově-sportovní kurz 2019

Vloženo: 28.4.2019 | Autor: Kolar| Zobrazeno: 278x | Upraveno: 28.4.2019 Upravil: Vodickova
Ve dnech 28. dubna až 3. května proběhl stejně jako každý rok jazykově-sportovní kurz, který je určen pro žáky 6. ročníku.

V neděli po obědě se žáci rozloučili se svými rodiči a sourozenci a autobusem jsme vyrazili směr Borovice u Mnichova Hradiště. Cesta proběhla bez problémů a po ubytování jsme mohli podniknout naši první vycházku po okolí. Večer byli žáci seznámeni s programem celého kurzu a rozděleni do jednotlivých družstev. V pondělí začala pravidelná dopolední výuka, kdy se všechny čtyři skupinky postupně věnovaly anglickému a českému jazyku, přípravě divadelního ztvárnění vybrané pohádky v angličtině a nácviku určitých plaveckých dovedností. I když tentokrát nebyla předpověď počasí příliš příznivá, nakonec jsme si s klasickou aprílovou oblohou poradili a všechny naplánované odpolední sportovní aktivity proběhly ke všeobecné spokojnosti. Nechyběla mezi nimi bojovka, turnaj v přehazované a ve fotbalu, ani tolik oblíbený softbal, s jehož pravidly bývá většina žáků seznámena právě až na tomto kurzu, a v úterý jsme si u ohně dokonce mohli i zazpívat. Jednoznačným kladem celého pobytu byla strava poskytovaná pětkrát denně, a to jak nabídkou ze strany provozovatele, tak i přístupem všech žáků, kterým viditelně chutnalo. Celkově si myslíme, že se letošní kurz vydařil a dokladem toho jsou následující názory některých žáků: „Byl to nejlepší jazykový kurz, co jsem zažila, naučila jsem se tu řadu nových věcí.“ – „Hodiny češtiny, angličtiny, divadla i bazén byly zábavné a super.“ – „Tento kurz byl úžasný, dobře tu vařili a bavila jsem se s lidmi, se kterými normálně ne.“ – „Jazykový kurz byl velmi zajímavý, naučil jsem se novou hru softbal a poznal jsem plno nových kamarádů z ostatních tříd.“ – „Mně se tu líbilo, ale trochu mi vadilo, jak se někdy chovali ostatní (hlavně u sportování).“ - „Líbily se mi učební i sportovní aktivity, jídlo bylo skvělé, klidně bych jela znovu.“ – „Naučil jsem se nová anglická slovíčka, líbila se mi bojovka, hrozně mě bavil softbal, zkrátka jsem se nenudil.“ Co dodat závěrem? Snad jen to, že bychom si přály, aby se budoucím šesťákům vydařil tento kurz stejně dobře, jako nám.

M. Humhalová, L. Nývltová, P. Tichá a M. Vodičková