Úterý 18.06.2019
Bramborová
Hl. jídlo1:
Tarhoně se zelím a uzeným masem
Dukátové buchtičky s vanilk.krémem
mrkev
Pití:
mléko, čaj s medem, ochucené mléko, citr.voda
Středa 19.06.2019
rajčatový salát
mléko, čaj,vitakáva, citr.voda

Vánoční turnaj ve vybíjené 2018

Vloženo: 23.12.2018 | Autor: Kolar| Zobrazeno: 925x | Upraveno: 23.12.2018 Upravil: Kolar

Vánoční turnaj ve vybíjené

V úterý a ve středu, tedy 18. a 19. prosince, se konal tradiční sportovní turnaj. Pro tento rok jsme zvolili vybíjenou alias dodgeball (mezi žáky také známý jako americká vybíjená). Tento druh vybíjené nám žáky rozdělil na dva tábory. Na ty, kteří si hru oblíbili a na ty, kteří chtěli tradiční vybíjenou. My jen doufáme, že do příštího roku této hře přijdou na chuť všichni žáci.

V úterý se ve sportovní hale (a tímto děkujeme „A“ mužstvu volejbalistů, že nám uvolnili halu) utkaly výběry ze 7. a 8. tříd. Mezi osmými třídami to byl boj až do posledního zápasu, kdy si nakonec první místo vybojovala třída 8. C. Na druhém místě se pak umístila 8. B a třetí příčku obsadila 8. A. Osmáky pak vystřídali žáci ze sedmých tříd, kteří v nasazeném herním tempu osmých tříd pokračovali. Boje to byly dlouhé a žáci odcházeli ze zápasu vyčerpaní a unavení. První místo si vystříleli žáci ze 7. B, následováni 7. C (2. místo) a 7. A (3. místo).

Ve středu nám tedy zbývali už jen šesťáci a naši nejstarší žáci – deváťáci. Jako první se do bojů vrhli ti mladší. Boje o body byly opět vyrovnané, ale každý turnaj má své vítěze i poražené. V tomto pořadí tak skončily šesté třídy: 1. místo – 6. B, 2. místo – 6. A, 3. místo – 6. C.

Deváté třídy máme pouze dvě a z organizačních důvodů nám to bohužel vyšlo tak, že mezi sebou musely bojovat jen ony dvě třídy. To ale vůbec ničemu nevadilo, protože rivalita mezi třídami by se dala krájet. Obě družstva chtěla vyhrát a stejně jako u osmých tříd, rozhodlo právě poslední utkání o vítězovi. Po celou dobu to vypadalo na jasné vítězství 9. B, ale v druhém dějství turnaje se žáci 9. A dostali do tempa a svými výkony si nakonec urvali první místo. 9. A tak zachránila čest „áčkovým“ třídám.

Za organizační tým – M. Vodičková, Š. Míčková, J. Kolář – chceme poděkovat všem žákům za aktivní účast, byli jste super! Především Váš fair-play přístup ke hře nám hodně ulehčil roli rozhodčích. Také děkujeme třídním učitelům, za jejich celodenní dohled nad svou třídou během turnaje. Dále patří také velké dík žákům z 8. a 9. tříd za aktivní pomoc při organizaci turnaje.

Budeme se těšit zase za rok a rozhodně přijdou změny! Nechte se překvapit. Pěkné Vánoční svátky!