Čtvrtek 18.10.2018
bratislavské plecko
těstoviny
Hl. jídlo 2:
Zapečená brokolice se sýrem a šunkou
brambor
mléko, čaj, ochucené mléko,citron.voda
Pátek 19.10.2018
Zeleninová s vaječnou jíškou
Hl. jídlo:
Pečené kuře na bylinkách a másle
bramborová kaše
okurkový salát
mléko, čaj, džus, citron.voda
Pondělí 22.10.2018
Bramborová
Kuřecí čína
rýže
Hl. jídlo 2:
Vanilkové ravioli s tavrohem a jahod.přelivem
mrkev
mléko,čaj s medem,kakao,citr.voda
Úterý 23.10.2018
Polévka:
Z droždí s vejci a zeleninou
Obalovaný hejk
bramborová kaše,hlávk.salát
italské špagety se zeleninou,parmazán
mléko, čaj,džus, citronová voda
Středa 24.10.2018
Polévka:
Vývar se zeleninou s dom.strouháním
Hl. jídlo1:
Rajská omáčka s hovězím masem
těstoviny
Cizrnový salát s balk.sýrem
Pití:
mléko, čaj, karotela, citronová voda

Anglie...

Vloženo: 4.10.2018 | Autor: Humhalova| Zobrazeno: 116x | Upraveno: 4.10.2018 Upravil: Holy

Ve čtvrtek 22.9. jsme se s našimi žáky vydali na cestu do Anglie. Vyjeli jsme autobusem do přístavu Calais, brzy ráno nás čekala cesta trajektem a kolem osmé hodiny jsme už byli v hlavním městě - Londýně.

První den byla na programu prohlídka Londýna. Tu jsme začali procházkou parkem u Královské greenwichské observatoře až k řece Temži. Tam na nás čekala vyhlídková loď, která nás dovezla k oblíbené turistické atrakci - Londýnskému oku. Počasí nám sice nepřálo, ale přesto jsme si mohli vychutnat pohled na Londýn z ptačí perspektivy. Po jízdě na vyhlídkovém kole nás loď opět převezla zpět do Greenwiche. Zde jsme se podívali do Námořního muzea, znovu jsme prošli parkem a počkali na autobus, který nás dovezl do Bexley k hostitelskýmn rodinám.

Druhý den dopoledne čekala na naše žáky výuka angličtiny, odpoledne pak okružní jízda Londýnem s jasným cílem - navštívit Muzeum voskových figurín Madame Tussaud. Poté opět cesta zpět do Bexley.

Třetí den ráno opět probíhala výuka angličtiny. Odpoledne nás pak čekala cesta na venkov. Navštívili jsme zámek Hever Castle, prošli jsme se v přilehlém parku, kde se děti mohly vydovádět ve vodním bludišti. Protože zbývalo ještě dost času, stavili jsme se na zpáteční cestě do Bexley v městečku Rochester.

Poslední den ráno jsme se rozloučili s hostitelskými rodinami a vydali jsme se na poslední zastávku na našem putování jižní Anglií - do města Brighton. Zde jsme si mohli prohlédnout mořské akvárium Sealife, prošli jsme se po proslulém mole Brighton Pier a našel se čas také na poslední nákupy suvenýrů :-)

Večerním trajektem jsme zase odpluli zpět směrem domů. Zájezd jsme si všichni moc užili, poznali jsme mnoho zajímavých lidí a míst a určitě na to všechno budeme dlouho rádi vzpomínat.

Video ze zájezdu je k shlédnutí zde